Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava, příspěvková organizace

Jsme tu i pro vás, pro váš talent, vaše přání a přirozenou touhu tvořit!

Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava nabízí výuku na špičkové profesionální úrovni všem, kdo mají zájem rozvíjet své umělecké nadání, tedy i zájemcům se zdravotním handicapem. K umění a kultuře vedeme už děti v předškolním věku, umožňujeme kvalitní využití volného času dospělým, ale i seniorům. Posluchači se u nás vzdělávají v uměleckých oborech hudba, tanec, divadlo a tvůrčí psaní, výtvarné umění a výtvarná fotografie. Zájemci o studium hudebních oborů mohou studovat nejen klasické hudební žánry, ale také jazz, rock a populární hudbu. Lidová konzervatoř obohacuje kulturní nabídku města Ostravy od roku 1957, tedy již 58 let, Múzická škola od roku 1991, co nevidět tedy oslaví čtvrtstoletí své existence. Zřizovatelem Lidové konzervatoře a Múzické školy je Statutární město Ostrava.

Tvůrčí dílna Tvoříme vlastní originální šperk

Dětské účastníky seznámíme s navlékací technikou (navlékání korálků na pružilku) a umožníme jim vytvořit si originální náramek. Dospělým zájemcům představíme základy tzv. ketlování, seznámíme je s pomůckami i materiálem, naučíme je, jak postupovat při výrobě s drátem či s drátěnými polotovary. Účastníci budou mít možnost vytvořit si vlastní, jednoduché ketlované náušnice. Součástí dílny bude představení výtvarného oboru na Lidové konzervatoři a Múzické škole Ostrava.

Minikurz Začínáme s digitální zrcadlovkou

Krátké seznámení s možnostmi a potenciálem oblíbeného fotoaparátu, součástí bude rovněž prezentace oboru výtvarná fotografie na Lidové konzervatoři.

Komunikace tak trochu mimomediální aneb Dá se naučit psát?

Setkání s oborem tvůrčí psaní a mediální komunikace v praxi LKMŠO. Co obor nabízí posluchačům, jak lze tvůrčího psaní využít v komunikaci, čím člověka obohacuje a co mu naopak bere (klišé a bezobsažné fráze)? Krátká prezentace prací posluchačů.

Koncert hudebního oddělení

S klasickým repertoárem vystoupí posluchači, pedagogové a jejich přátelé.

Vystoupení posluchačů dramatického oboru

Posluchači divadelního oboru představí svoje herecké schopnosti a dovednosti.

Koncert jazzových improvizací a jam session

Vystoupí posluchači a pedagogové oddělení jazzu a populární hudby a jejich přátelé. (Koncertní sál Lidové konzervatoře)

Všechny akce se budou konat v budově LKMŠO ve Wattově ulici v Ostravě-Přívozu, kde sídlí ředitelství školy.

Lidová konzervatoř a Múzická škola
Ostrava, p. o.