Výstavní síň Sokolská 26

Centrum kultury a vzdělávání
Moravská Ostrava, příspěvková organizace

Výstavní síň Sokolská 26, která je provozována Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvkovou organizací Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz zahájila svou činnost v roce 1993. Nachází se, jak již napovídá její název, v prvním patře historické vily na Sokolské třídě 26. Dramaturgie uvádí výrazné a nezpochybnitelné umělecké osobnosti, které vytvářejí a naplňují pojem soudobé české výtvarné scény. Prezentovány jsou nejen díla předních českých i některých zahraničních výtvarníků, ale jsou pořádány také skupinové výstavy, převážně mladých umělců z různých regionů. Kurátorem výstav je Ing. Milan Weber.

Volný vstup do expozic

Malování na obličej

(Výstavní síň)

Zmalujeme se a pak hurá na karneval…

Malovaný pohádkový karneval

(Klub Parník)

Velká zábavná pohádková show s klaunem Hopsalínem a ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem.

Hrajeme si na umělce

(Výstavní síň)

Malování pro děti s naším animátorským týmem.

Fiddler on the roof

(Klub Parník)

Písně slavného muzikálu v podání zpěváků Pop Academy.

Aktuální výstavy:

PAVEL ŠMÍD (1964)

Malíř Pavel Šmíd, rodák z ostravského regionu, je absolventem malířské školy Jiřího Sopka na Akademii výtvarných umění v Praze (1997). Pro jeho tvorbu je charakteristický sociální kriticismus s ironickým nadhledem. Používá většinou fotografických předloh, které souvisejí s naší minulostí, zajímá jej manipulace s člověkem a jeho světem ve jménu ideologií, kdy soukolí dějin dokáže člověka tzv. semlít.

ckv_dlouhy_napis_white vilackv

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvková organizace