PLATO – platforma
(pro současné umění) Ostrava

Galerie města Ostravy

PLATO je způsob, jakým lze v různých podobách zprostředkovat setkání se současným uměním. PLATO představuje tvorbu současných domácích a zahraničních umělců a ve svém doprovodném programu Paralelní mise zasazuje současné umění do širšího kontextu současné kultury v rozšířeném poli ostatních uměleckých druhů (literatura, hudba, divadlo, tanec). Dále nabízí vzdělávací programy pro školy a pedagogy i programy pro rodiny s dětmi.

Je mi to bublifuk

Mistr bublinář Ondřej Holba

Obří bubliny, bublinový tenis a bublinové plácačky.

Bublinové dílny

Vytváření bublin tradičně i netradičně, malování bublinami, výroba originálního foukátka, bublinková fólie jako malířské plátno.

Foukání bublin z balkónu Gongu

Pokus o rekord v největším počtu bublin v objektech bývalých plynojemů.

Umělecká skupina Record

Napamátku napamětnou

Skupina Record vás dost možná osvěží nevídanými koktejly, povozí v luxusní zpovědnici. Udělá všechno proto, aby pokazila počasí, ale jedna věc je jistá – s prázdnou neodejdete. Skupina Record: Petr Pavlán, Martin Egert, Milan Kutina.

Komentované prohlídky s Markem Pokorným

Stano Filko: 5.D. (galerie Gongu)

Výstava (dvorana Gongu)

plato_logo