Železniční muzeum moravskoslezské, o. p. s.

Na Ostravskou muzejní noc budou zpřístupněny výstavní prostory s novou expozicí (otevřenou v dubnu 2015), dále modelová železnice a historická železniční zařízení.

Mimořádná prohlídka

Pro nejmenší děti bude k dispozici dřevěná stavebnice železnice, starší děti si mohou na železničním modelu vyzkoušet ovládání jízdy vláčku a taky si přestavit na stavědlovém přístroji výhybku. Všechny návštěvníky určitě zaujme nově zbudovaná modelová železnice, kdy se na třech okruzích prohánějí soupravy osobních i nákladních vlaků. Výstavní prostory jsou zpestřeny o větší historická železniční zařízení, která v daleké i blízké minulosti sloužila v železničním provozu.

Další plánované aktivity:

Jízda parním vlakem dne 28. 6. 2015 z železniční stanice Ostrava střed v trase Ostrava střed – Opavy východ – Hradec nad Moravicí.

logo_zeleznicni_muzeum

Železniční muzeum moravskoslezské, o. p. s.
budova nádraží Ostrava střed
Frýdlantská 499/5, Moravská Ostrava