SEDMÝ ROČNÍK OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI ODSTARTOVALY RŮŽOVÉ BALONKY  Tisková zpráva

Třicet sedm ostravských kulturně zaměřených organizací letos přivítalo návštěvníky během festivalu Ostravská muzejní noc 2015.

Ostrava – V sobotu 13. června 2015 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy uskutečnil sedmý ročník festivalu Ostravská muzejní noc, který byl zahájen před budovou Nové radnice společným vypouštěním balonků s logem festivalu. Třicet sedm ostravských nejen kulturně zaměřených organizací v sobotu navštívilo na 28 500 návštěvníků.

Před budovu Nové radnice přišlo balonky vypouštět na 800 návštěvníků. „Napouštěli jsme je heliem celé odpoledne, potěšilo nás, jak rychle byly rozebrány a že byly skoro všechny vypuštěny,“ sdělila Andrea Węglarzyová, koordinátorka festivalu.

Návštěvníci festivalu vyrazili do města už před pátou hodinou a velmi rychle oživili o víkendu vyprázdněné ulice. Netradiční víkendový ruch ve městě spojený s Ostravskou muzejní nocí si chválí všichni účastníci. „Je úžasné, jak může jedna akce tak výrazně zasáhnout do poklidného víkendového života města,“ dodala Jana Šrubařová, koordinátorka festivalu.

Zájem veřejnosti o kulturní programy organizací byl, jak je již tradicí, velký. Největší návštěvnost zaznamenalo Miniuni – Svět miniatur, následně pak Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum. Hranici dvou tisíc návštěvníků se podařilo zdolat i Radnici města Ostravy. Těsně v závěsu zůstali Dopravní podnik Ostrava a Dolní Vítkovice. Autobusové linky opět přepravovaly zájemce o festival zdarma, i přes komplikovanou dopravní situaci způsobenou výlukou tramvají.

Ostravská muzejní noc je zaměřená z velké části také na rodiny s dětmi. Pro ně bylo připraveno nepřeberné množství doprovodných programů od workshopů a výtvarných dílen až po praktické ukázky technických či řemeslných dovedností. „Věřím, že se děti budou rády a opakovaně do našich organizací vracet i jako dospělí, a festival tak naplní svou primární funkci,“ doplnila Węglarzyová.

Festival Ostravská muzejní noc 2015 se vydařil nad očekávání, i přes tropická vedra nakonec krásné počasí umocnilo atmosféru kulturou nabité noci. Pro organizátory je to výzva do dalších ročníků. „S každým ročníkem bychom rádi zavedli nějakou novinku nebo zajímavost, snad se nám to bude dařit i nadále,“ uzavírá Šrubařová.

Festival zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura. Finančně akci podpořilo statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Hlavní mediální partner: Český rozhlas Ostrava

Partneři: Dopravní podnik,RETIS GROUP, Program, Program a Asociace muzeí a galerií České republiky

Systém sčítání návštěvníků Ostravské muzejní noci funguje na principu počítání každé osoby, která projde dveřmi. Všechny zapojené organizace nakonec zašlou tato data organizátorům a ti se součtem těchto údajů doberou celkové návštěvnosti festivalu.

POZVÁNKA NA TISKOVOU KONFERENCI K OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2015

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci k sedmému ročníku Ostravské muzejní noci, která se uskuteční ve čtvrtek 4. června v 10 hodin v hudebním Studiu 1 v budově Českého rozhlasu Ostrava, Dr. Šmerala 2, Ostrava za účasti koordinátorek ostravského festivalu Andrey Węglarzyové, Jany Šrubařové a představitelů zúčastněných organizací.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na srubarova@gvuo.cz do středy 3. června včetně.

Program tiskové konference:
  • představení festivalu
  • zahájení sedmého ročníku
  • přehled zúčastněných organizací + nově zapojené instituce
  • představení webových stránek, Facebooku a brožurek

Samozřejmostí je press kit (TZ, CD s podklady, texty a fotkami, propagační materiály).

Ostravská muzejní noc se uskuteční v sobotu 13. června 2015 od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy. Společně se představí 37 organizací, které se zapojují do kulturního života Ostravy i celého Moravskoslezského kraje. Letošní ročník bude opět zahájen kulturním programem pro veřejnost v 17.30 hodin před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí.

Ostravskou muzejní noc zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostravy. Finančně akci podpořilo statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Partneři:

Hlavní mediální partner: Český rozhlas Ostrava

Partneři: RETIS GROUP, Program, Asociace muzeí a galerií České republiky

kontakt:

Jana Šrubařová, srubarova@gvuo.cz

Andrea Węglarzyová, 777 012 808, andrea.weg@ostrmuz.cz

Web:   www.ostravskamuzejninoc.cz

Facebook: Ostravská muzejní noc

Brožura k Ostravské muzejní noci 2015

Tisková zpráva 26.5.2014