Český rozhlas Ostrava

17.00–23.00

Prohlídka Českého rozhlasu Ostrava

Navštivte regionální stanici veřejnoprávního Českého rozhlasu se sídlem v Ostravě na ulici Dr. Šmerala 2. Čeká vás prohlídka hudebního Studia 1, ve kterém vznikaly legendární nahrávky Věry Špinarové, Marie Rottrové, Hany Zagorové, Pavla Nováka, Jaroslava Wykrenta za doprovodu Ostravského rozhlasového orchestru, ale též písně Karla Kryla, skupiny Buty nebo Kryštof.

Také můžete navštívit vysílací pracoviště a dozvědět se něco o rozhlasové technice.

V hudebním Studiu 1 bude pro vás nachystána výstava rozhlasové techniky a hudební překvapení. Zde se také můžete zúčastnit facebookové fotografické soutěže – nechte se námi vyfotit za rozhlasovým mikrofonem. Vaši fotku zveřejníme na naši facebookové stránce (https://www.facebook.com/RozhlasOstrava), ze které si ji můžete stáhnout do vašeho domácího archívu a poté i vytisknout. Nejúspěšnější fotka s největším počtem lajků (tzn. „to se mi líbí“) získá od nás dárek.

19.00–23.00

Exkluzivní prohlídka studií

Speciální prohlídka studií začne vždy v celou hodinu. Poslední prohlídka začíná ve 22 hodin. Nutná je rezervace předem.

Český rozhlas Ostrava upraví 13. června svůj odpolední a večerní program a z Ostravské muzejní noci vám živě přinese to nejzajímavější z celé akce. Naladit si nás můžete na frekvencích: Region 99.0 FM, Těšínsko 105.3 FM, Opavsko 102.6 FM a Bruntálsko 95.5 FM.

Navštivte Ostravskou muzejní noc a zároveň poslouchejte zajímavosti z akce od našich redaktorů z terénu na ostravské frekvenci 107.3 FM.

 CRo-Ostrava-H-WHITE

cr_budova_ostrava_02

Kontakt:

Český rozhlas Ostrava
Adresa: Dr. Šmerala 2
702 00 Ostrava

Web: www.ostrava.rozhlas.cz
e-mil: info.ostrava@rozhlas.cz
Tel.: 596 203 111