Čajovna RASHMI

16.00–17.00

Vernisáž výstavy fotografií českotěšínského fotografa Šimona Horáka

Hudební a reportážní fotografie + fotografie z cyklu Walks around.

16.00–17.00

Živý drak a sněžný levhart

Před čajovnou Rashmi můžete vidět živého draka nebo sněžného levharta chodícího po dvou. Chcete si pohladit lišku v maskáčových kalhotách nebo se vyfotit s velkým plyšovým medvědem? Nic není problém ve světě furry – lidí, kteří milují zvířata natolik, že si na zakázku nechali vyrobit jejich kostýmy a napodobují jejich chování.

17.00–23.30

Vernisáž výstavy V barvách půlnočního slunce

Za tímto tajemným názvem se skrývá sbírka obrazů, v nichž je zachyceno nitro a fantazie malířky Ryiah. Její tvorba je důkazem, že inspiraci lze najít i v obyčejných věcech všedního života. To se jí daří již jedenáct let. Obrazy budou umístěny v přední části čajovny.

17.15–18.00

Autorské čtení básnířky Bari Kin

Meditativní lyrika o kráse, vzácnosti a pomíjivosti bytostí i věcí. Básně vznikaly během posledních pěti let a inspirované jsou konkrétními životními situacemi. Nutná je rezervace předem.

18.00–22.00

Výtvarná dílnička pro děti

Pod vedením čajové víly Jasmínky – každé dítě si odnese svůj vlastní obrázek v rámečku, záložku do knihy a jiné. Vytvářet obrázky budeme jednoduchou technikou – tiskem za pomoci PET láhve.

18.00–22.00

Čtení pohádek pro mladší děti

V každou celou hodinu netradiční pohádky čajových skřítků z prostředí čajovny.

19.00–20.00

Vystoupení ostravské skupiny divadelní improvizace All Imp

Ostravská skupina divadelní improvizace, která působí již druhým rokem na poli ostravském. All Imp vzešel z absolventů Centra nového myšlení a tvorby – Improacademy. Divadelní forma, ve které témata určujete Vy – diváci. Lehkost, nevšednost, vtip, verše, písně… a cíl? Váš odchod s úsměvem na rtech. Nutná je rezervace předem. Facebook : All Imp, https://improacademy.cz

20.30–21.15

Recitál mladé ostravské písničkářky Kristýny Lištiakové

Ostravská písničkářka tvořící v různých jazycích. Do svých písní vkládá kus ze sebe – své myšlenky, pocity, radosti života. Kristýna samostatně vystupuje od roku 2012, objevila se také v rámci open micového projektu Na Pódiu, který se pravidelně pořádá v čajovně Rashmi. Zhruba od léta 2014 spolupracuje s bubeníkem a perkusistou Jirkou Horákem. Nutná je rezervace předem. www.bandzone.cz/kristynalistiakova

21.45–22.30

Pavlína Nováčková a Petr Jan Vinš

Literární čtení podmanivých a magických povídek židovského spisovatele Leopolda Komperta. Nebude chybět ani ukázka z jeho novely Hauzirnik. Autorem všech překladů z němčiny je Petr Jan Vinš. Literární dílo nevšedního autora, kterému se do novel a povídek vkradly pocity zmaru a strachu, které byly všudypřítomné v životě chudých lidí, a zároveň odevzdanost Božímu záměru přiměje nejednoho návštěvníka zamyslet se nad smyslem života. Nutná je rezervace předem.

22.30–23.30

Vernisáž výstavy fotografií českotěšínského fotografa Šimona Horáka

Hudební a reportážní fotografie + fotografie z cyklu Walks.

V čase přestávek speciální muzejní nabídka nápojů a občerstvení s posezením nebo s sebou. Ukázky tvorby naleznete na Facebooku – čajovna Rashmi.

06_rasmi 01_rasmi 02_rasmi 03_rasmi 04_rasmi 05_rasmi

Kontakt:

Čajovna RASHMI
Havlíčkovo nám.6189/27
708 00 Ostrava-Poruba
E-mail: rashmi@vasecajovny.cz
Web: www.vasecajovny.cz
Tel.: 731 265 927